Infrasauny - recenze

Odpovědi na všechny vaše otázky ohledně infrasaun:

1) Co je infrasauna, jak fuguje

Infrasauna je sauna, která má místo saunových kamen infračervené zářiče. Tyto infrapanely vysílají infračervené záření, které proniká do hloubky tkáně. Na rozdíl od klasické finské sauny tedy nedochází k prohřívání vzduchu, ale teplo proniká přímo do lidského těla. Tento princip umožňuje saunování i osobám, které by finskou saunu navštěvovat neměly (kardiaci, astmatici, starší lidé, děti), jelikož teplota v kabině infrasauny dosahuje maximální teploty 60°C (ve finské sauně je teplota od 100°C výše).

2) Infrasauna očima lékařů

Infrasauna nemá na lidský organismus žádné negativní účinky. Infračervené paprsky jsou naprosto bezpečné, používané ve zdravotnictví po desítky let. Vzpomeňte třeba na inkubátory pro předčasně narozené děti, které fungují na stejném principu jako infrasauny.

3) Infrasauna – jak vybrat

Zaujala-li Vás infrasauna, diskuze může pomoci ve výběru té pravé infrasauny pro Vás. Stojí před Vámi infrasauna – rozměry hrají roli, pokud jste například omezeni prostorem v bytě či preferujete rozměrnou infrasaunu, do které můžete chodit relaxovat společně s celou rodinou. Pokud Vás brzdí finance, vždy volte raději menší infrasaunu s kvalitnějšími infrapanely, než obrovskou infrasaunu pro čtyři a více lidí, do které se budete chodit pouze potit, ne léčit. Pouze fullspektrální Red Glass zářiče vysílají infračervené paprsky v celém spektru, díky čemuž jsou schopné prohřívat do hloubky tkáně a působit na vnitřní orgány. Pokud Vás tedy láká infrasauna, druhy topidel by Vás měly zajímat jako první. 

4) Jak používat infrasaunu

Infrasaunu lze navštěvovat prakticky denně. Infrasauna každý den ale neumožňuje tělu potřebné zotavení mezi jednotlivými cykly. Ideální je proto saunování v infrasauně obden, minimálně však dvakrát týdně. Infračervené záření by mělo být přijímáno co největší plochou těla, tedy především zády. Proto není vhodná infrasauna na ležení – infrazářiče jsou umístěny vertikálně, při horizontální pozici tedy tělo přijímá jen velmi malou část vyslaných paprsků.

5) Infrasauna – jak často

Pravidelnost saunování je základem účinnosti. Nemá smysl chodit do infrasauny jednou týdně nebo ještě méně, zároveň by neměla být infrasauna každý den. Ideální je chodit do infrasauny obden, tedy zhruba 4x týdně. Minimální návštěvnost infrasauny by měla být dvakrát týdně.

 

6) Infrasauna – jak dlouho

Jak dlouhý by měl být proces saunování v infrasauně, je věc čistě individuální. Většina lidí se sanuje v infrasauně při cca 40°C po dobu 30 – 40 minut. Obecně však platí, saunujte se, dokud se cítíte v infrasauně příjemně.

Nákup sauny na splátky
zahradní houpačky
AKČNÍ NABÍDKA
Světelna terapie - AKCE - k sauně Grand De Luxe ZDARMA

Světelna terapie - AKCE - k sauně Grand De Luxe ZDARMA

Standardní cena 2450Kč. Světelná terapie umožňuje 7 plnobarevných režimů, střídání barev, přechody a stmívání barev. Ovládá se pohodlně pomocí dálkového ovládání. Při této terapii se v sauně pozvolna mění barevné spektrum, což blahodárně působí na smyslové vjemy.Cena: 0,- Kč
Infrasauna FRANCE SAUNA Apollon 4

Infrasauna FRANCE SAUNA Apollon 4

pro 4 osoby, Karbonové zářiče, Kanadská jedle (hemlock), 2365 W, Ionizátor, Audio panel včetně rádiaCena: 33 490,- Kč