Porovnání klasické a infrasauny

Ze zdravotního hlediska jsou infrasauny mnohem lépe snášeny, neboť teplota v infrasauně se pohybuje do 60 °C. Infrateplo je navíc pro člověka přirozené a je vstřebáváno tkáněmi do hloubky - tím dochází k větší potivosti. Infrasauny jsou také velmi dobrým prostředkem pro rehabilitaci a léčbu. Stejně tak má i blahodárné účinky na krevní oběh. Infrasauna je také díky své saunovací teplotě lépe snášena nemocnými lidmi, a to především lidmi trpícími astmatem či alergií. Menší teploty navíc nezatěžují kardiovaskulární systém, a proto si můžou pobyt v infrasauně užívat i lidé trpcí onemocněním srdce. Pro tyto lidi je klasická sauna nevhodná a může být přímo kontraindikací.

 

Další výhodou infrasauny oproti klasické sauně je doba nahřívání. Infrasauna potřebuje k nahřátí v průměru 20 minut, kdežto klasická sauna se může nahřívat i dvě hodiny. To samé platí i pro saunovací cyklus. Zatímco v infrasauně Vám stačí 25-35 minut bez přerušení, v klasické sauně musíte podstoupit hned několik cyklů. Pobyt v klasické sauně se doporučuje po dobu 12 minut, a poté musíte 20 minut relaxovat v odpočívárně. U infrasauny nepotřebujete žádnou speciální místnost pro odpočinek, Vaši infrasaunu můžete mít umístěnou v koupelně a navštěvovat ji 1-2x týdně. Klasické sauny se hodí díky své velikosti spíše do wellness center.

Nákup sauny na splátky
zahradní houpačky
AKČNÍ NABÍDKA
Esenciální vonný olej do infrasauny – Kolekce 2

Esenciální vonný olej do infrasauny – Kolekce 2

Kolekce 10 esenciálních vonných olejíčků do infrasaun, finských saun, aromalamp a odpařovačů (10 ml)Cena: 890,- Kč
Infrasauna Lexur Kleopatra 2000 + Světelná terapie ZDARMA

Infrasauna Lexur Kleopatra 2000 + Světelná terapie ZDARMA

Kanadská jedle, Příkon: 1860W, Infrazářiče karbonové 8ks, Rozměry:120x120x190, Ionizátor, Audio panel včetně rádiaCena: 25 990,- Kč