• Levé menu ico
  Zeptejte se prodavače
 • Levé menu ico
  Kontaktujte nás +420 777 525 333
 • Levé menu ico
  Doprava zdarma nad 5000,- Kč
 • Levé menu ico
  největší výběr infrasaun
 • Levé menu ico
  více než 300ks infrasaun skladem
 • Levé menu ico
  odborná montáž zdarma u všech infrasaun Grand De Luxe
 • Levé menu ico
  platba vždy až po montáži
Nové modely infrasauny Nové modely infrasauny
(10. 8. 2018)

Na letošní sezónu jsme si pro Vás připravili několik žhavých novinek – modely infrasauny, které zaujmou každého. Infrasauny z prémiové řady doplnily hned tři nové modely – infrasauna Prowell 223 Cedr Premium Line, infrasauna Prowell 224 Cedr Premium Line a infrasauna Prowell 225 Cedr Premium Line. Pro tyto modely jsme si vzali inspiraci z naší nejprodávanější infrasauny – infrasauny pro 2 osoby ProWell 222 Cedr Premium Line. Kromě rozdílů v designu se nové infrasauny odlišují počtem infra zářičů – všechny nové modely infrasauny mají navíc boční karbonové zářiče pro lepší tepelnou pohodu. Hliníkové vnější lišty jsme nahradili dřevěnými, modely infrasauny Prowell 223 a 225 Cedr jsme vybavili kouřovými skly a infrasauna ProWell 224 Cedr má plné dřevěné boční stěny. Nové infrasauny z prémiové řady si můžete prohlédnout zde. Pro ty z vás, kdo preferují infrasauny klasického vzhledu sauny, jsme do nabídky infrasaun přidali modely se zářiči RedLight+. Čeká na Vás infrasauna pro 1 osobu ProWell R1 RedLight+, infrasauna pro 2 ProWell R2 RedLight+ i rohová infrasauna ProWell R3C RedLight+. 

Stravování a saunování Stravování a saunování
(21. 5. 2018)

Jíst před anebo po saunovaní? Návštěva infrasauny či sauny se nedoporučuje hned po jídle, ale infrasaunu byste neměli navštěvovat ani jako hladoví. Pokud se najíte před saunováním, má Váš tak žaludek plnou práci s trávením, tím se Vám tak může snížit krevní tlak a v kombinaci s vyšší teplotou, která se nechází v infrasauně, můžete pociťovat nevolnost. Jestliže tedy chcete (infra)saunu použít, počkejte alespoň jednu až dvě hodiny. Pokud ale máte opravdu velký hlad, stačí, když si vezmete nějakou menší svačinku, jako je jogurt anebo nějaké ovoce či zelenina. Rozhodně se vyhnete těžkým a tučným jídlům jako je vepřo, knedlo, zelo anebo guláš s pěti. Jak už bylo zmíněno dříve, špatný nápad je navštívit saunu i na lačno. Takže pokud jste ranní ptáče a chystáte se saunovat, nezapomeňte na lehkou snídani. Protože jít do infrasauny, když jste ráno ještě nesnídali, Vám taky neprospívá. A co jíst po saunování? Stejně jako při sportu počkejte alespoň 30 minut (aby se tělo vyrovnalo se změnou teplot) a opět si raději dejte něco lehčího, například zeleninový salát.

Esenciální vonné oleje Esenciální vonné oleje
(13. 4. 2018)

Pokud už doma vlastníte svoji saunu a přemýšlíte, čím byste ji mohli obohatit, určitě vyzkoušejte vonné olejíčky, které saunu krásně provoní. Čím vonné oleje dále vynikají je to, že částice, které se uvolňují ve vzduchu, mají dezinfekční a blahodárné účinky na vaše zdraví. Aromaterapii je tak proto dobré použít, jestli jste právě nachlazení anebo pokud se léčíte s rýmou. Některé uvolňující se částice vám také můžou pomoci odplavit toxiny, čímž přispívají k celkové očistě těla. Co se týče vůní olejů, máte na výběr ze dvou kolekcí, přičemž každá kolekce obsahuje 10 různých vonných olejů. V kolekci 1 máte na výběr z těchto olejíčků – levandule, meduňka, eukalyptus, pomeranč, santalové dřevo, vanilka, divoká višeň, limetka, ledový vítr a máta. V kolekci 2 se nachází – levandule, meduňka, eukalyptus, pomeranč, santalové dřevo, skořice, mandarinka, orient, borovice a jako poslední zelený čaj. A jak vlastně esenciální vonné oleje použít? Přidejte pár kapek Vámi vybraného oleje do misky s vodou a pak už jenom čekejte, až saunu zaplní vůně oleje (mějte prosím na paměti, že aromaterapii lze používat pouze s vodou!).

Jak se saunovat? Jak se saunovat?
(5. 3. 2018)

Správné tipy a triky k bezpečnému a efektivnímu saunování: Jak často se saunovat? Četnost návštěv infrasauny nebo sauny je stejně jako doba strávená saunováním čistě individuální. Někteří lidé se saunují jednou týdně, jiní obden, někteří dokonce denně. Stejně tak někdo si užívá saunování s přestávkami dlouhé hodiny, někdo vydrží pár minut. Neexistuje jednoznačný návod, kolik času v sauně strávit a jak často chodit do sauny či infrasauny. Důležité je mít vždy na paměti, že saunování je pro organismus přínosné, dokud je příjemné. Obecně pak platí, že efektivitu účinků saun a infrasaun zvyšuje pravidelnost saunování. Nejúčinnější je pro zdraví z dlouhodobého hlediska návštěva (infra)sauny alespoň jednou týdně. Kolik vody vypít před saunováním, v průběhu a po něm? Pro zdravé fungování těla bychom denně měli vypít 2-3 litry vody bez ohledu na počasí. Vysoké teploty v kabině (infra)saun znamenají pro tělo podobnou zátěž jako v létě, kdy se zvyšuje množství tekutin potřebné pro normální funkci organismu. Mějte toto na paměti a v den, kdy se plánujete saunovat, zvyšte příjem tekutin. Obecně platí, řiďte se pocitem žízně – pokud máte potřebu se napít, napijte se i mezi saunovacími cykly či v jejich průběhu. Po saunování byste se měli cítit příjemně; pokud převažuje únava až vyčerpání, nedopřáli jste tělu dostatek tekutin, což se projevuje dehydratací a s ní spojenou únavou.

Infra sauna Infra sauna
(31. 1. 2018)

Pokud Vás láká infrasauna, diskuze a recenze Vás mohou nasměrovat k výběru vhodné infrasauny, ať už Vás zajímá infrasauna pro 2 osoby, infrasauna pro 1 osobu nebo rodinná rohová infrasauna. Nejlepší infrasauny recenze je osobní zkušenost. A tu mají stovky našich spokojených klientů. Naše infra sauny si kupují dokonce i celebrity, poslední z nich byl třeba Petr Čtvrtníček. Nebojte se, i hvězdy chtějí pořídit infrasauny levně. Z naší nabídky infrasaun si vybere opravdu každý. Nabízíme levné infrasauny stavebnicové, kvalitní montované infrasauny i sauny na míru. Poslední dobou se do povědomí dostávají zářiče RedGlass, které fungují na podobném principu jako zářiče Phillips Vitae; vyzařují vlny v celém spektru a tím infračervené záření proniká skutečně do podkoží. Tyto infra zářiče najdete v sekci infrasauny Premium Line.

INFRASAUNA PROWELL R2 REDLIGHT+ BASIC LINE INFRASAUNA PROWELL R2 REDLIGHT+ BASIC LINE
(10. 10. 2017)

Novinkou mezi saunami je domácí infrasauna pro dvě osoby, která je vhodná do bytů tak i menších rodinných domů. Zákazníci, kteří jsou omezeni prostorem, určitě ocení velikost této infrasauny a to z toho důvodu, že její velikost je s porovnáním s ostatními saunami menší, pouze 94 cm do hloubky, a proto se infrasauna může umístit i do menších prostorů. Infrasauna je vyrobena z exkluzivního saunového dřeva - kanadské jedle. Kanadská jedle (hemlock) má velmi jemnou strukturu, je vysoce pevná a nekroutí se. Infrasauna ProWell R2 je vybavena dvěma typy zářičů. Podlahovým (karbonovým) zářičem, který slouží pro rovnoměrné prohřátí chodidel. Dalším typem zářiče a zároveň novinkou na trhu je zářič Redlight+, který nejen vysílá hloubkové infrazáření, ale vysílá i červené světlo, které má terapeutické účinky a je umístěn tak, aby prohříval vaše záda, boky, holeně a lýtka. Uvnitř infrasauny se nachází rádio, mp3 přehrávač a také světelná terapie. Na infrasaunu značky ProWell R2 je poskytnuta záruka 2 roky.

Infrasauna Relaxo 164 S Vitae Infrasauna Relaxo 164 S Vitae
(5. 6. 2017)

Domácí infrasauna pro dvě osoby z kvalitního odolného smrkového dřeva v exteriéru, jemného řezbářského lipového dřeva v interiéru – to jsou infrasauny pro dva značky Relaxo. Nyní máme v nabídce infrasauny a zářiče Philips Vitae, které jsou fullspektrální infrazářiče a jejich záření proniká nejhlouběji do lidské tkáně – až 5 mm. Zářiče Vitae jsou optimálně umístěné jako přední, zadní a lýtkové, čímž dochází k absorpci infrazáření celým povrchem těla. Tyto domácí infrasauny jsou zhotoveny z masivů šroubováním, což zajišťuje jejich pevnou a odolnou konstrukci. Uvnitř naleznete panel k regulaci výkonu infrazářičů, světelnou terapii se sedmi světelnými okruhy, rádio, mp3, led pásem osvětlení. Na přední fullspektrální infrazářiče jsou umístěny kamenné mističky pro aromaterapii, ze kterých se uvolňují vonné léčivé esence. Vymazlený interiér navíc obsahuje ergonomické dřevěné opěrky páteře a nastavitelné opěrky hlavy pro maximální komfort během saunování. Na infrasauny značky Relaxo poskytujeme záruku v délce 5 let při nekomerčním používání.

Aroma difuzér Aroma difuzér
(15. 5. 2017)

Novinkou v naší nabídce jsou aroma difuzéry se zvlhčovačem vzduchu, které mají velmi pozitivní vliv na zdraví člověka. Přidáním několika kapek esenciálního oleje funguje ultrazvukový difuzér jako osvěžovač vzduchu. Při naplnění vodou lze elektrický aromadifuzér využívat jako zvlhčovač vzduchu. Esenciální vonné oleje si díky tomu, že se v aroma difuzéru nezahřívají, zachovávají nejen původní vůni, ale především léčivé účinky. Do ovzduší tak stoupají důležité aktivní látky, jejichž vdechování má pozitivní vliv na lidský organismus. Pára tvořená vodou a esenciálními oleji vyvolává v místnosti správnou vlhkost vzduchu, která předchází respiračním onemocněním, chronické rýmě nebo kašli. Aroma difuzér také napomáhá zvlhčování pleti, čímž zpomaluje tvorbu vrásek. Vyvolaná vlhkost také pozitivní působí na podrážděné a unavené oči a zamezuje popraskání rtů. Částice uvolňující se do vzduchu mají blahodárné, antiseptické a dezinfekční účinky, aromaterapie je tak výtečným pomocníkem při léčbě nachlazení a rýmy. Některé složky napomáhají uvolnit stresové stavy, další pak odplavit toxiny a tím přispívají i k celkové očistě těla. V nabídce naleznete vonné difuzéry s funkcemi rosení a světla. Aroma difuzéry do bytu jsou vhodné i pro všechny soukromé i veřejné prostory – wellness centra, lázně, hotely, kanceláře atd. Výhodou ultrasonické technologie je také vysoký výkon a minimální elektrická spotřeba. Vyberte si svůj difuzér zde.

Infrasauna šířky 120cm pro 2 osoby Infrasauna šířky 120cm pro 2 osoby
(19. 4. 2017)

Do dnešního dne bylo možné vybírat z nabídky infrasaun pro dvě osoby z modelů dvou řad ve dvou šířkách. Základní řada Basic Line značky Grand De Luxe nabízí infrasauny pro dva s šířkou 120 cm a prémiová řada Premium Line značky ProWell nabízela infrasauny v šířce 130 cm. Zvýšená poptávka po infrasaunách pro dvě osoby o šířce 120 cm, ale s fullspektrálními zářiči, regulací výkonu infrazářičů a masivní montovanou konstrukcí znamená pro trh rozšíření naší bezkonkurenční nabídky o infrasaunu prémiovou, určenou pro dva, s šířkou 120 cm. Tato infrasauna nabízí všechny výše zmiňované výhody a najdete ji pod označením Infrasauna ProWell Cedr 220 Premium Line. Uvnitř naleznete rádio včetně USB vstupu, větrák pro vhánění čerstvého vzduchu během procesu saunování, světelenou terapii v podobě diodek přes celý strop, který věrně imituje noční nebe plné hvězd. Infrasauna je zhotovena z kvalitního kanadského cedru, masivní stěny a bezpečnostní termoizolační sklo jsou k sobě sešroubovány. Je tedy věrnou kopií našeho bestselleru mezi saunami, infrasauny ProWell Cedr 222 Premium Line, pouze zúženou o 10 cm tak, aby si i zákazníci s menším volným prostorem mohli dopřát to nejlepší saunování.

Infrasauny - novinka Infrasauny - novinka
(22. 3. 2017)

Infrasauny levně pořídíte už od necelých 730 EUR – to je cena, za kterou se prodává infrasauna pro 1 osobu s keramickými infrazářiči. Infrasauna pro 2 osoby je jen o tisícovku dražší. Pokud máte dostatek prostoru, za pozornost stojí rohová infrasauna, která se skvěle vyjímá v každé místnosti. Všechny infrasauny Grand De Luxe jsou vybaveny podlahovým karbonovým zářičem, který se postará o Váš maximální komfort během saunování v infrasauně. Domácí infrasauna z naší nabídky má vnitřní anebo vnější ovládací panel (případně oba), na kterém si můžete nastavit požadovanou teplotu a dobu saunování. Uvnitř sauny najdete rádio s USB vstupem a také světelnou terapii. Infrasauny Grand De Luxe jsou vybaveny ionizátorem pro čerstvý vzduch a vnitřním, případně i vnějším osvětlením. Za zmínku stojí novinka ze základní řady - infrasauna, která nese označení E Basic Line (infrasauna pro jednoho má označení E1, infrasauna pro 2 osoby E2, infrasauna pro 3 osoby E3 a rohová infrasauna E3C). Tato infrasauna vybočuje ze základních modelů především konstrukcí, která je již šroubovaná, stejně jako je tomu u modelů z prémiové řady. Prohlédnout si ji můžete zde.

Infrasauna použití Infrasauna použití
(23. 1. 2017)

Saunování v infrasauně funguje na naprosto odlišném principu než finská sauna. Domácí sauna s infrapanely poskytuje možnost saunování v nižších teplotách, a to do 60°C. Tato teplota se návštěvníkům klasické finské sauny může zdát na první pohled nízká, je však potřeba si uvědomit, že infrasauna neohřívá okolní teplotu jako saunová kamna, ale infrazářiče vysílají infračervené paprsky, které ohřívají přímo lidské tělo. Infračervené záření vysílané kvalitními fullspektrálními zářiči proniká do hloubky lidské tkáně až 5 mm. Nejste-li příznivci infrasauny, zkušenosti milovníků tohoto způsobu saunování vás hravě přesvědčí. Najdete také velké množství popisků z infrasauny, recenze, diskuze. Anebo si saunování v infrasauně jednoduše vyzkoušejte na vlastní kůži. Pokud vás infrasauna přece jen nepřesvědčí, řešením může být domácí sauna. Výhody infrasauny jsou však početné – náklady na pořízení infrasauny jsou oproti klasické finské sauně zanedbatelné, náklady na provoz taktéž. Navíc není potřeba žádných stavebních úprav, dokupování saunových kamenů atd. Pro provoz infrasauny stačí obyčejná zásuvka a rovná podlaha.

Nejlepší infrasauny Nejlepší infrasauny
(21. 12. 2016)

Nejlevnější infrasauny jsou většinou také nejprodávanější infrasauny. Pokud patříte k těm, co do vyhledávačů zadávají „infrasauny levně“, přehodnoťte hledání raději na „infrasauny na splátky bez navýšení“. Infrasauna a její účinky se jako u všech dobrých věcí promítají do ceny. Počítejte s tím, že infrasauna pro 2 osoby s opravdu účinnými infrazářiči začíná na cca 39 000 Kč. Infrasauna pro 3 osoby pak na 55 000 Kč. To už je před námi infrasauna z cedru, infrasauna Red Glass – infrasauna a širokospektrální infrazářič, který prohřívá hloubkově. Pak má smysl otevírat téma infrasauna a její účinky, infrasauna a zdraví, infrasauna po operaci, infrasauna ekzém a tak dále. Levné infrasauny dokáží zvyšovat imunitu a bojovat s nachlazením, nic víc ale nečekejte. Infrasauna při nachlazení není vhodná vůbec. Jakmile je tělo napadeno a bojuje s viry či bakteriemi, je infrasauna škodlivá, spojení infrasauna a rýma – to je infrasauna a kontraindikace. Stejně tak není možné spojovat dva pojmy – infrasauna, těhotenství. Mějte vždy na paměti, že je vše potřeba konzultovat s lékařem. Při správném přístupu saunování léčí infrasauna vysoký tlak, napomáhá hubnutí a celkově pomáhá k lepšímu zdravotnímu stavu. Infrasauna – jak často Pravidelnost saunování je základem účinnosti. Nemá smysl chodit do infrasauny jednou týdně nebo ještě méně, zároveň by neměla být infrasauna každý den. 

Infrasauna - účinky Infrasauna - účinky
(21. 11. 2016)

Infrasauna má pro své téměř zázračné účinky své místo mezi našimi každodenními aktivitami plnými stresu. Když se řekne infrasauna, účinky jsou jasné – posílení imunity, relaxace, detoxikace. Infrasauna pomáhá od bolesti, stresu, únavy, nespavosti, problémů s pohybovým aparátem, napomáhá hubnutí, bojuje s celulitidou i akné, problematickou pletí. Infrasauna – to je podpora léčby vysokého tlaku, srdce, léčba lupenky a ekzémů, artritidy. Infrasauna uvolňuje napětí, prohřívá ztuhlé svaly, čímž pomáhá od bolesti svalů i kloubů. Kvalitní topidla v infrasauně vysílají infračervené záření ve všech třech vlnových pásmech a prohřívají tělo do hloubky tkáně. Tyto zářiče nesou označení „RedGlass“ – jsou to skleněná topidla, která při vysílání infračerveného záření na rozdíl od ostatních typů zářičů svítí červeně. Jejich povrchová teplota se navíc zvyšuje okamžitě.  Infrasauna – účinky na bolest zad, ztuhlé zádové svaly Sedavé zaměstnání s sebou přináší často ztuhlá záda a bolest zad. Tyto zdravotní problémy lze řešit pomocí infrasauny. Stačí půl hodinka v infrasauně a poté lehká masáž třeba během sprchy a bolest zmizí. Infrasauna – účinky jako trénink, rozcvička Infrasauna je také skvělým parťákem pro sportovce. Nemáte-li čas se před fyzickou aktivitou poctivě zahřát, rozcvičit, prokrvit svaly, abyste předešli úrazu můžete skočit na pár minut do infrasauny, jejíž působení krásně imituje rozcvičku před sportováním.

Domácí infrasauna pro dva Domácí infrasauna pro dva
(19. 10. 2016)

Domácí infrasauna pro 2 osoby a její účinky jsou na podzim a v zimě skvělým řešením pro zvýšení imunity. Domácí infrasauny lze umístit do rodinných domů i malých bytů díky jejich rozměrům a nenáročnému provozu. Domácí infrasauny vyžadují pouze rovnou podlahu a klasickou zásuvku. Infrasaunu pro 2 osoby může nahradit infrasauna pro 3 osoby, infrasauna pro 4 osoby nebo rohová infrasauna. Velikost infrasauny se jednoduše zvolí dle počtu osob, které budou infrasaunu využívat. V případě rodiny je vhodné zvážit rohovou infrasaunu, která díky své konstrukci poskytuje více prostoru než klasické obdélníkové infrasauny pro 3 a 4 osoby. Nejdůležitější jsou u infrasauny zářiče. Na trhu existuje nabídka 4 typů infrazářičů – keramické infrazářiče, což jsou nejlevnější zářiče, které infrasaunu vyhřejí velmi rychle, nevýhoda keramických zářičů je vysoká povrchová teplota. Dalším typem zářiče je karbonový zářič; jeho povrchová teplota je oproti keramickému zářiči zhruba třetinová, takže zajišťuje větší tepelný komfort při saunování v infrasauně. Karbonový zářič vyhřívá infrasaunu o něco déle než keramický zářič, jeho výhoda je nízká energetická náročnost a dlouhá životnost. Třetím typem infrazářičů je RedLight zářič, který kromě tepla vysílá také světlo, takže má infrasauna dobré terapeutické účinky. Posledním a ze zdravotního hlediska nejúčinnějším typem zářiče je zářič RedGlass.

Kombinovaná sauna – infrazářiče i kamna Kombinovaná sauna – infrazářiče i kamna
(4. 10. 2016)

Infrasauny se těší v poslední době čím dál větší oblibě. Kromě toho, že infrasauny mohou navštěvovat lidé se zdravotními problémy, pro které jsou klasické finské sauny tabu, spočívá nesporná výhoda infrasaun oproti klasické sauně v několikanásobně nižších finančních nárocích. Samotné pořízení infrasauny nezasáhne peněženku teplachtivého jedince tolik jako pořízení klasické sauny, i náklady na provoz saunovacího zařízení s infrazářiči jsou výrazně nižší. Co ale dělat, jestliže se v rodině nemůžete shodnout, jakou saunu pořídit? Může se stát, že zastánci klasické sauny nesouhlasí s pořízením infrasauny, ve které dosahuje teplota okolního vzduchu maximálně 60°C, zatímco teplota ve finské sauně i dvojnásobku. Zároveň ale máte děti anebo k vám často chodí na návštěvu známí s ratolestmi, pro které je prokazatelně vhodnější navštěvovat infrasaunu. Co teď? Právě pro tyto případy jsme pro vás rozšířili naši nabídku infrasaun ProWell o další přírůstek – v seznamu saun přibyla luxusní domácí rohová kombinovaná sauna pro 4 až 5 osob, kterou v e-shopu naleznete pod názvem Sauna ProWell COMBI Premium Line. Tato praktická kráska disponuje deseti fullspektrálními RedGlass infrazářiči, které jsou připraveny prohřívat těla svých majitelů do hloubky tkáně zádových a lýtkových partií. Zároveň se jako mávnutím kouzelného proutku dokáže proměnit v klasickou finskou saunu, a to díky saunovým kamnům s výkonem 6kW. Funkce infrazářičů a kamen může fungovat současně anebo zvlášť, záleží jen na vás. Prohlédnout si novou kombinovanou saunu zde.

Sauny a infrasauny – zdravý životní styl Sauny a infrasauny – zdravý životní styl
(20. 9. 2016)

V posledních letech se stále více lidí zajímá o to, jak žít co nejzdravěji. Zdravý životní styl – to je vyvážená strava, pravidelný pohyb, dostatek spánku. Tyto základní pilíře zdravého životního stylu však samy o sobě nemusí stačit. Na většinu lidí dnes doléhá velké množství stresu, pramenícího především z pracovních povinností. Nemají čas snídat, cvičit, pořádně se vyspat ani relaxovat. Jsou stále jak na trní, a přitom pořád unavení, bez energie. Pokud se v tomto popisku poznáváte, pak vězte, že v tom nejste sami. Život může být pořádný kolotoč a je potřeba naučit se žít zdravě, navzdory všem okolnostem. Prvním krokem by měla být detoxikace organismu. Důležitý je také pravidelný pohyb, který má především výborný vliv na srdce a cévy, a prodlužuje tak život. Skvělým pomocníkem je v obou případech sauna a infrasauna. Tyto kabiny, navzdory rozdílnému vybavení, fungují prakticky na stejném principu – principu prohřívání. Zatímco kamna v klasických finských saunách prohřívají vzduch a postupně i lidské tělo, infrazářiče v infrasaunách vysílají paprsky, díky kterým je tělo prohříváno do hloubky tkáně, aniž by došlo k ohřevu okolního vzduchu. Oba způsoby saunování přinášejí tělu úlevu – díky prohřátí dochází k detoxikaci organismu, během kterého jsou pocením z těla odváděny veškeré škodlivé látky. Teplo rovněž zvyšuje flexibilitu svalů, čímž sauny a infrasauny předcházejí zraněním a zároveň pomáhají od bolestí a přinášejí úlevu kloubům. 

Novinka našich infrasaun - tónovaná skla Novinka našich infrasaun - tónovaná skla
(17. 8. 2016)

Je tady ta pravá chvíle vybrat si infrasaunu! Do naší nabídky infrasaun pro 1 až 4 osoby, infrasaun s několika typy zářičů a několika desítek modelů, nově také přibyly infrasauny s kouřovými tónovanými skly. Domácí infrasauny umožňují svým uživatelům saunování v naprostém soukromí, nyní ještě umocněném tmavými skly. Tuto možnost naleznete u infrasaun z prémiové řady - infrasaun Prowell 221 a 222 Cedr Premium Line, určených pro dvě osoby, a infrasaun ProWell  434 a 435 pro 4 osoby. Nadchneme tak stydlíny, ale určitě i fajnšmekry se smyslem pro detail, protože kouřová skla jsou zkrátka tím nejelegantnějším řešením! Přijďte si jednu takovou tónovanou fešandu prohlédnout k nám na prodejnu!

(Infra)Sauna na míru (Infra)Sauna na míru
(2. 5. 2016)

Pokud vybíráte saunu nebo infrasaunu a prokousáváte se množstvím informací, které se často z různých zdrojů liší nebo si dokonce protiřečí, nezoufejte. Nemusíte již dále ztrácet čas ani hlavu dlouhými hodinami u monitoru či běháním po showroomech. Stačí nás kontaktovat a my už najdeme tu správnou volbu právě pro vás – saunu nebo infrasaunu na míru

Nové finské, kombinované a venkovní sauny Nové finské, kombinované a venkovní sauny
(5. 4. 2016)

Milovníci opravdu vysokých teplot jistě ocení širokou nabídku finských saun, které jsme nově připravili. Zastánci klasického saunování mohou vybírat z mnoha modelů, jejichž exteriér je zhotoven z kvalitního skandinávského smrku, který saunování dodává příjemné aroma. Při výrobě interiéru bylo použito lipové dřevo, které je poddajné, měkké a přitom trvanlivé - pro detailní řezbářskou práci přímo ideální. Finskou saunu si nyní můžete zakoupit do domu, bytu, či si jí klidně vyšperkovat zahradu. Nově totiž nabízíme i venkovní sauny, díky kterým můžete relaxovat v objetí přírody. Pro ty, kdo se nemohou rozhodnout, zda si pořídit saunu anebo infrasaunu, pak máme kombinovanou saunu. Ta disponuje saunovými kamny i infračervenými zářiči, takže je jen na vás, který způsob saunování si zvolíte.

Novinka roku 2016: Pohodlí, luxus, exkluzivita Novinka roku 2016: Pohodlí, luxus, exkluzivita
(1. 2. 2016)

Toužíte po vlastní infrasauně, prokousáváte se tunami nabídek a stále si nemůžete vybrat tu nejlepší? Co takhle vyzkoušet absolutní novinku z řady Premium Line?  

Údržba infrasauny Údržba infrasauny
(9. 11. 2015)

Každá infrasauna potřebuje pravidelnou údržbu. Základní řada je chráněna vrstvou laku, ale pouze zvenku. Pro údržbu proto doporučujeme vlhký hadřík, další možností je použití speciálních prostředků určených pro údržbu lakovaných povrchů. Vnitřní část je přírodní, zde se doporučuje pro údržbu parafínový olej, a to hlavně na nejvíce namáhané plochy. Díky tomu dřevo impregnujete, a tudíž chráníte před vlhkostí. Olej nanášejte rovnoměrně houbou nebo měkkým hadříkem. Tuto údržbu doporučujeme provádět jednou za 4 měsíce, nebo podle četnosti využití infrasauny. Mezi naší nabídkou si určitě vyberete ideální prostředek k údržbě Vaší infrasauny.

Materiál na výrobu infrasaun Materiál na výrobu infrasaun
(9. 11. 2015)

Infrasauny se většinou vyrábí z hemlocku tzv. kanadské jedle nebo cedru. Oba stromy rostou nejčastěji v Severní Americe. Jedlovec kanadský, neboli Hemlock, původně pochází ze Severní Ameriky z oblasti jihovýchodní Kanady. V současné době se také vyskytuje ve východní Asii. Roste ve smíšených lesích do 1700 m n. m, ve stinných a chladných místech. V Evropě se využívá od roku 1730, původně však sloužil k sadové výsadbě. Dřevo jedlovce je ideální na infrasauny díky své vysoké pevnosti, hladkému povrchu s minimálním sklonem k praskání a díky jemné struktuře.

Historie saunování Historie saunování
(9. 11. 2015)

Historie saunování se datuje už od doby kamenné, nicméně písemné zmínky pocházejí kolem 11. a 12. století. Zmínky o saunách najdeme u Řeků, Římanů, Turků, Rusů atd.  V Čechách se objevuje první sauna kolem roku 1936, kterou postavil doc. František Vojta. První veřejná sauna byla otevřena v roce 1946, a to v Brně-Pisárkách. Saunování využívali spíše zdraví lidé, než nemocní. K lečebným procesům, nebo očistné hygieně se využívali již méně. Saunování původně sloužilo i jako společenská událost, kde se řešila například politická situace. V posledních letech se  velké oblibě začínají těšit především infrasauny. Je to převážně díky nižším pořizovacím nákladům a nenáročnosti na prostor. Infrasauny jsou navíc vhodné pro děti, takže si saunování může užít celá rodina. A co vy už jste si vybrali Infrasaunu?

Výhody infrasaun Grand De Luxe Výhody infrasaun Grand De Luxe
(3. 7. 2015)

Infrasauny Grand De Luxe mají proti ostatním značkám výhodu v podobě ionizátoru kyslíku. Ten má za úkol zlepšovat kvalitu vzduchu během saunování a obohacovat jej velkým množstvím záporně nabitých iontů. Anionty, jak jskou tyto částice odborně nazývány, pomáhají k celkové látkové výměně, odbourávají stres a napětí. Tyto částice se ve volné přírodě vyskytují v blíkosti moří, hor, vodopádů a také ve vzduchu po bouřce. U nás pak dostanete ke každé infrasauně Grand De Luxe dárek v podobě barevné světelné terapie.

Infrasauna - pomocník k lepšímu zdraví Infrasauna - pomocník k lepšímu zdraví
(3. 7. 2015)

Infrasauny jsou velmi vhodným zdravotním pomocníkem, neboť dobře snášeny jak dětmi, tak i astmatiky a kardiaky. Infrasauna je však také velmi dobrá volba při redukci hmotnosti - za jeden saunovací cyklus můžete spálit až 600 kilokalorií. Také pravidelné návštěvy infrasauny zaručí, že vaše pokožka bude vypadat mladší a krásnější, navíc se pleti vrací elasticita. Při saunování se také z těla vyplaví toxické látky (až 15% toxinů). Mnoho doktorů vám jistě doporučí návštěvu infrasany v případě, že máte bolavé klouby, či záda. Tak jako tak je infrasauna dokonalým prostředkem pro lepší zdravotní stav a styl.

Infrasuny Premium Line Infrasuny Premium Line
(3. 7. 2015)

Novinkou ve světě infrasaun jsou infrasauny ProWell - Premium Line. Tato luxusní řada infraaun je vyrobena z cedrového dřeva a jsou v ní umístěny ty nejlepší RedLight a RedGlass zářiče. Hlavní výhoda infrasaun Premium Line proti ostatním produktům dlí v regulaci výkonu zářičů. To znamená, že si můžete intenzitu jednotlivých zářičů nastavit podle sebe. Výsledkem je pak větší tepelná pohoda a příjemnější saunování. V naší nabídce naleznete infrasauny pro dvě, tři nebo čtyři osoby a dále taky rohové infrasauny, jenž dokonale zapadnou do každého interiéru. Dopřejte si tu nejlepší relaxaci v infrasaunách Premium Line.

Cedrové dřevo Cedrové dřevo
(3. 7. 2015)

Na výrobu infrasaun je většinou používané dřevo z cedru, nebo kanadshého jedlovce - hemlocku. Vzácnějším a tudíž i luxusnějším dřevem je cedr. Tato dřevina se vyskytuje v severní oblastni Californie, dále také v Britské Kolumbii a na jihu Aljašky. Cedr dorůstá výšky v rozmezí 40 až 60 metrů, jejich délka života je pak ovlivněna okolním klimatem a prostředím. Nejstarší rostoucí cedr se nacházel na ostrově Vancouver, podle záznamů rostl 700 let. Cedr byl i v minulosti použínám původními obyvateli Ameriky pro stavbu obydlí, kánoí, ale také na drobnější řezbářské práce jako sošky, totemy.. Dokonce vlákna z cedru se využívala pro výrobu pletených košů a lan. V dnešní době je cedr velmi oblíbeným stavebním materiálem, neboť je více odolné proti požárům, má větší objemovou stálost, vysokou trvanlivost a hlavně krásně a příjemně voní. Cedr je však používán i na tesařské a truhlářské práce, dále také do interiérů a exteriérů a pro výrobu nábytku. U infrasaun je toto dřevo velmi vhodné, neboť nepohlcuje vlhkost a tudíž se na něm netvoří žádná plíseň.